Būvniecība bez kredīta?

Būvniecība bez kredīta ir iespējama, ja jums ir diezgan lieli ienākumi, no kuriem daļu esat gatavs ieguldīt mājas celtniecībā. No otras puses, tai daudz vairāk nekā uzreiz nofinansētai mājai ir iespēja tā arī nekad nekļūt pabeigtai – vai esat laukos redzējuši daudz “lielo māju”, kurās gadiem tiek glabāti darbarīki un kuras tā arī daudzas vasaras pēc kārtas gaida, kad tiks uzbūvētas līdz galam?

Kādas izmaksas atkrīt, būvējot bez kredīta?

Tas viss ir atkarīgs no paša. Mūsdienās cilvēku, kuri paši prastu uzbūvēt māju, kļūst arvien mazāk un mazāk. Ja visu protat pats – vadīt būvdarbus, izveidot pieņemamas skices (kuras gan tāpat būs jārāda arhitektiem) – un varat arī pats iegādāties un pārvadāt būvmateriālus, būvniecības izmaksas krietni vien samazinās – pat par 40-50%. No otras puses, lietas, kuras daudz vieglāk būtu izdarīt ar speciālistu palīdzību – būvatļaujas saņemšana, strādnieku izvēle, utt. – kļūst daudz apgrūtinošākas, ja izvēlaties pats finansēt mājas būvniecību.

Protams, atkrīt arī dzīvošana parādos – ar 10% kredīta likmi pa 30 gadiem jūs samaksājat vairāk nekā trīskāršu mājas vērtību (patiesās likmes, tiesa, parasti ir zemākas – šie cipari ir noapaļoti uz augšu) – kas nereti ir ļoti, ļoti apgrūtinoša lieta, kas traucē dzīvot, it sevišķi ja neizdodas tik ātri kāpt pa karjeras kāpnēm. Tātad, ja spējat apmaksāt mājas celtniecību, to būtiski neiekavējot – piemēram, ir muļķīgi, ja varat uzbūvēt kārtu mājas retāk nekā reizi gadā, jo visu laiku jātaupa būvmateriāliem – un arī pats vadot būvdarbus, jūs varat ietaupīt ļoti daudz naudas un dzīvot parādos, taču jārēķinās, ka mājas būvniecības laiks būs ļoti trauksmains.

Vai man būvēt bez kredīta?

Tas ir neatbildams jautājums – tā kā mājas būvniecība ir ilgtermiņa projekts, jums šī darbība noteikti jāapspriež ar savu ģimeni, piemēram, dēliem un meitām, kas var palīdzēt pie mājas būvniecības. Tāpat jums jārēķinās, ka, kamēr pabeigsiet māju, jums tāpat jāturpina kaut kur dzīvot, un šī situācija nedrīkstētu ievilkties (nav jautri pavadīt vairākus gadus saspiestā treilerī).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *