Kā gudri pavairot naudu

Skaidrs ir tas, ka Purvciema investoriem ar mazāku pieredzi un mazāku naudas kapitālu būtu gudri ieguldīt ilgtermiņā, kas ir drošs ieguldījums. Ja runa ir par EUR 100 lielu naudas summu, tad būtu ieteicams to papildināt katru mēnesi vismaz par 10 vai 20 eiro.

Ieguldot tik mazu summu, lai pavairotu naudu, prātīgi ir iegādāties kāda plaša mēroga ieguldījumu fonda apliecības. Galvenais ir atrast tādu darījuma starpnieku vai brokeri, pie kura ar ieguldījumu saistītie izdevumi būs pēc iespējas zemāki. Piemēram, vērtspapīru konta atvēršanai un uzturēšanai vajadzētu būt bezmaksas un nevajadzētu būt minimālai komisijai par fondu apliecību iegādi vai pārdošanu.

Ja Tev ir iekrāti EUR 1000 un vēlies šo summu pavairot, tad kā sākotnējo ieguldījumu, var domāt par atsevišķu akciju iegādi Baltijas biržās. Tiesa gan, arī šeit svarīgākais ir izvēlēties tādu darījumu starpnieku vai brokeri, pie kura ar ieguldījumu saistītās izmaksas būs pēc iespējas zemākas. Ieguldījumi vērtspapīros ir izdevīgi, jo tādā veidā ir iespējams ātri pavairot naudu un iekrāt visam nepieciešamajam priekš savas nākotnes. Kaut arī vērtspapīru konta atvēršana parasti izmaksās ne vairāk kā 10 eiro, var atrast bankas, kas kontu atvērs bezmaksas. Tāpat arī var atrast bankas, kurām nav ikmēneša komisijas par konta uzturēšanu. Tā kā darījumiem ar akcijām parasti ir minimālā komisija, neieteiktu veikt darījumus, kuru summa būtu zemāka par 200 eiro.

Ja vēlies ieguldīt EUR 10,000 lielu naudas summu, tad izvēles iespējas jau ir daudz plašākas, jo var domāt par atsevišķu akciju iegādi ne tikai Baltijas, bet arī ārvalstu biržās. Turklāt, ar šādu summu jau būtu vērts domāt par ieguldījumu stratēģiju. Piemēram, brīžos, kad akciju tirgiem neklājas tik labi, naudu varētu ieguldīt bankas depozītos un joprojām nopelnīt labus procentus. Tad vēl vajadzētu padomāt par valūtu risku. Mēdz gadīties, ka valūtu kursi ļoti īsā laikā nosvārstās pat par vairākiem procentiem. Pie šādas summas komisijas maksas vairs nebūs tik būtiskas, kā pakalpojumu kvalitāte un pieejamo ieguldījumu iespēju un biržu klāsts. Gudri pavairo naudu tie, kas iegulda tikai brīvos līdzekļus. Aizņemties kredītu, lai pavairotu naudu ir ļoti riskanti un pat bīstami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *