Kā iepirkties un ietaupīt

Pirmais svarīgākais solis ir noteikt, kur tieši tiek iztērēta visa Jūsu nauda. Vienu mēnesi pierakstiet, kur tiek iztērēta visa Jūsu nauda. Centieties pierakstīt izdevumus tādā veidā, lai Jūs varētu noteikt, kādu daļu no saviem ienākumiem Jūs iztērējat pamata fiksētajiem izdevumiem un kāda daļa aiziet mainīgajiem izdevumiem. Fiksētie izdevumi ir tie, kas ir nepieciešami, lai segtu Jūsu pamatvajadzības. Tā būtu pamata pārtika, pajumte, un tikai nepieciešamie ikmēneša rēķini, piemēram, komunālo pakalpojumu rēķini, elektrība un ūdens. Mainīgās izmaksas ietver izdevumus, ko Jūs varat mainīt, piemēram, auto izmaksas, apģērba iegāde utt. Patiesībā gandrīz visi mūsu izdevumi ir mainīgi un mums ir kaut neliela kontrole pār tiem.

Ieteikumi gudriem pircējiem

  1. Izveidojiet savu pārtikas preču sarakstu ap plānotajiem ēdieniem. Iepirkšanās ar sarakstu palīdzēs samazināt nevēlamus izdevumus.
  2. Izmantojiet lielveikalu īpašos piedāvājumus. Iegādājieties preces, ko Jūs lietojat bieži, vairumā, un iesaldējiet tās vēlākam.
  3. Izmantojiet kuponus tikai precēm, ko Jūs parasti pērkat.
  4. Neejiet uz veikalu izsalcis! Ir lielāka iespēja, ka Jūs iegādāsieties lietas, kas Jums nav vajadzīgas.
  5.  Ja iespējams, iepērcieties vienatnē. Bērni lieliski prot ievietot nevajadzīgas lietas grozā. Ir daudz vieglāk pateikt nē sev kā teikt nē Jūsu bērniem.
  6. Salīdziniet cenas. Pierakstiet cenas vairākām precēm, ko Jūs lietojat bieži, un salīdziniet tās, lai zinātu, kur Jums ir izdevīgāk iepirkties.
  7. Gatavojiet ar neapstrādātiem produktiem, izvairieties no iepakotām maltītēm. Lai gan iepakoti pārtikas produkti ir daudz vieglāk pagatavojami un prasīs mazāk laika, tie maksā vairāk, un parasti tiem r pārtikas piedevas, bez kā Jūs un Jūsu ģimene varat iztikt.
  8. Plānojiet trīs maltītes nedēļā bez gaļas. Jūs varat iegādāties makaronus, pupas un olas, kas ir daudz lētākas nekā gaļa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *