Kādi tad ir mērķtiecīgas iepirkšanās pamatprincipi?

Izvēlies doties uz tuvāko Purvciema veikalu tikai tad, kad Tev kaut kas patiešām ir nepieciešams.

Vai pazīsti situācijas, kad Tu iepērcies garlaicības, dusmu, stresa mākts? Ja iepirkšanās Tev kaut reizi ir aizstājusi patīkamu notikumu, Tev būtu jāpajautā sev, vai tas ir tā vērts. Jo – bezjēdzīgi iepirkties nozīmē lieki šķērdēt līdzekļus, kas iegūti, domājams, darot kaut kādu noderīgu darbu. Kāpēc šāda darba augļi būtu velti jāizšķiež? Turklāt iepērkoties agresīvi, pastāv iespēja, ka vēlāk, uzlūkojot pirkumus, Tu asociēsi tos ar savu emocionālo stāvokli, ko varbūt vēlāk gribēsi aizmirst.

Esot veikalā, seko iepirkumu sarakstam

Impulsīvi un neparedzēti pirkumi visbiežāk sagādā naudas iztrūkumu reizēs, kad Tev tā patiešām ir vajadzīga. Bieži vien neplānots pirkums, piemēram, piepeši emociju uzplūdā iepatikusies kleita vai krekls, neatbilst Tavai vispārējai gaumei, „lec ārā” no garderobes, līdz ar to šis apģērba gabals tiek reti valkāts, līdz aizmirsts pavisam. Mums visiem ir dabiska vēlme sevi dažreiz palutināt. Ja kopumā Tu iepērcies plānoti un mērķtiecīgi, tad laiku pa laikam droši vari atļauties kādu ārpuskārtas preci no „augstākiem” plauktiem.

Izmanto kredītu ļoti pārdomāti

Kad pietrūkst naudas kārotam pirkumam, vispirms padomā, vai šis pirkums atbilst Tavām iecerēm; vai tas ir savietojams ar Tavu pirktspēju, un, galu galā, vai tas patiešām ir nepieciešams. Vajadzētu atcerēties, ka kredīts būs jāatmaksā, iespējams, vairākus mēnešus, kuru laikā Tu tā arī nevarēsi palutināt sevi ar citiem spontāniem pirkumiem. Izsver, vai Tev svarīga lieta, ko Tu pērc, vai arī brīvība, ko dod sajūta, ka makā pastāvīgi ir mazliet vairāk, kā nepieciešams.

Ja Tu pērc, tad pērc, un nenožēlo

Vissliktākā situācija ir tad, ja Tavs pirkums Tevī rada vainas sajūtu un sirdsapziņas pārmetumus. Nav viegli iemācīties veidu, kā ļaut sev rīkoties tā, lai nesekotu rīcības nožēla. Vispirms stingri apsver, kas Tev vajadzīgs, kas – nē. Kārdinājums ir liels, jo Purvciemā var nopirkt teju visu! Tad darbojies drosmīgi un izšķiroši, un pēc tam uzreiz liec pirkumu lietā vai izmanto pakalpojumu, uzsverot tā pozitīvās puses. Jo kāda gan ir jēga nepārtraukti sūkstīties par izdarīto kļūdu? Labāk pārdod vai – lieto uz nebēdu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *