Kas palīdz nesabojāt Jūsu tēlu sociālajos tīklos

Jautājums, kā rīkoties sociālo tīklu ietvaros, ir jautājums par pareizu komunikatīvo līdzekļu dabas izpratni. Lai atbildētu, nepieciešams nedaudz pacietības un analīzes.

Vispirms nodefinējiet sev, kas esat Jūs un ko Jums nozīmē sociālie tīkli. Tas, ka Jūs esat no Purvciema, tas nenozīmē, ka Jūs esat Kings sociālajos tīklos. Līdz ar to laiks, kas pavadīts tajos, tiks izmantots lietderīgāk, kā tad, ja laika lietošanas mērķis nav skaidrs. Jūs varat, piemēram, nosaukt tviteri, facebook vai draugiem par saviem palīgiem informatīvajā telpā. Varat izmantot tos kā līdzekļus pašizpausmei. Varat pildīt misiju: palīdziet ar informāciju, jo zināt kādā jomā vairāk par citiem; izveidojiet profesijai atbilstošu vai tieši otrādi – pilnīgi atšķirīgu facebook lapu, tikai ziniet, kāpēc to darāt.

Dārznieks varētu sākt ar to, ka izveido savu lapu, kas (ja socializējas interneta vidē jau kā privātpersona ilgāku laiku) saistīta ar viņa privāto profilu. Ja šķiet, ka kādreiz publicētie ieraksti jaunajam tēlam ir neatbilstoši, tos var viegli izdzēst. Citādi ir ar fotogrāfijām, kurās, ja runājam par facebook, esat atzīmēts ar iespējas „tag” palīdzību. Tādā gadījumā bilde saglabājas arī tās personas profilā, kura ir iezīmēts vēl bez jums. Ja šķiet, ka attēls ir pretrunā ar jūsu paša tēlu, jārunā ar pārējiem „tag” režīmā esošajiem biedriem – varbūt attēlu var likvidēt.

Tai pašā laikā es iesaku nekaunēties no savas pagātnes. Pirmkārt, neviens bez Jūsu ziņas jūsu profilos neko savulaik nebūs publicējis, tātad esat rīkojies saskaņā ar savu pārliecību tajā laikā. Jūs taču esat viss, kas esat un arī, kas bijāt. Otrkārt, pieņemt bijušo un izlīgt ar pagātni ir vieglāk, nekā meklēt veidus, kā to mākslinieciskiem un tehnoloģiju risinājumiem aizkrāsot ciet.

Padariet defektu par efektu. Neiespringstiet uz fotogrāfiju vai tekstu speciālu attaisnošanu. Labāk izmantojiet iespējas, ko Jums sniedz vēstījumi no pagātnes. Sakiet dzīvei Jā! Jūs neesat perfekts savās acīs, bet – vai arī zināt, kā Jūs redz sabiedrība?

Ir raksturi, kuri piešķir milzu nozīmi savam tēlam, jo tic un ir mācīti, ka, piemēram, ģērbjoties atbilstoši stila likumiem, izraisa respektu, cieņu, uzticēšanos, labvēlīgu attieksmi u.t.t.. Iegūt respektu starp kolēģiem un vienkārši dažādiem sabiedrības cilvēkiem palīdz, piemēram, Daniels Golemans. Tāpat ir virkne citu speciālistu, kuri trenē sasniegt mērķus, tajā skaitā izmantojot atbilstošu tēlu sociālajos tīklos (life couches jeb dzīves treneri, kouči). Tie nespēj Jums pateikt priekšā, kādi ir Jūsu mērķi, bet parāda ceļu uz tiem. Treneri izmanto dažādas metodes, kas ļauj noteikt Jūsu stiprās puses. Viņi virza Jūsu uzmanību uz iepriekšējiem panākumiem, lai Jūs saprastu, kas kalpos par pamatu nākotnē. Kad, esat ticis skaidrībā ar to, kas esat, varat atbilstoši prezentēt sevi arī digitālajā telpā. Tādā gadījumā sociālie tīkli tikai sekmēs Jūsu karjeru un Jūs būsiet apmierināts ar dzīvi Purvciema mājoklī.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *